DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440529-0,28%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TBMM lise mezunu 50 KPSS ile personel alımı! Başvuru şartları neler?

TBMM lise mezunu 50 KPSS ile personel alımı! Başvuru şartları neler?

ABONE OL
21 Haziran 2022 17:00
TBMM lise mezunu 50 KPSS ile personel alımı! Başvuru şartları neler?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran; TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu’na (Ombudsmanlık) kontratlı işçi alımı için müracaat süreci başladı.Yapılan açıklamada “Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına Ait Esasların” “Sınav şartı” başlıklı Ek 2 nci unsurunun (b) fıkrası kararı doğrultusunda, 2020-KPSS (B grubu) puan sırası temel alınmak suretiyle, merkezi Ankara’da olan Kurumumuzda istihdam edilmek üzere kontratlı işçi alınacaktır’’ sözlerine yer verildi. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci hususunda belirtilen genel kuralları taşımak, 

 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü unsurunda belirtilen müddetler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir cürümden ötürü bir yıl yahut daha fazla mühletle mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı kabahatler, Anayasal nizama ve bu nizamın işleyişine karşı kabahatler, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, hatadan kaynaklanan malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçakçılık cürümlerinden mahkûm olmamak, 

 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 

 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmamak ve son 1 (bir) yıl içerisinde kontratlı işçi olarak istihdam edilenlerden, hizmet kontratı temellerine muhalif hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca kontratlarının feshedilmemiş olması yahut mukavele periyodu içerisinde Bakanlar Konseyi kararı ile belirlenen istisnalar hariç mukavelesini tek taraflı feshetmemiş olmak. 

 • Herhangi bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak, 

 • Erkek adaylar için, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 

 •  Görevini devamlı yapmasına pürüz olabilecek akıl hastalığı ve beden sakatlığı ile ilgili pürüzü bulunmamak, 

 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

ŞOFÖR ALIMI MÜRACAAT ŞARTLARI

 1. Ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, 

 2. 2020 yılı Kamu İşçisi Seçme İmtihanından (KPSSP94) en az 50 puan almış olmak, 

 3. Karayolları Trafik Yönetmeliğine nazaran en az yeni tip D sınıfı şoför evrakına sahip olmak, 

 4. Şoför olarak en az bir yıl fiilen çalışmış olmak ve bunu SGK Hizmet Dökümü ile belgelendirmek. 

 5. SRC 2 dokümanına sahip olmak, 

 6. Psikoteknik dokümanına sahip olmak.

TEKNİSYEN ALIMI MÜRACAAT ŞARTLARI

 1. Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Yazılım, Bilgi Süreç alanlarının birinden mezun olmak, 

 2. 2020 yılı Kamu Çalışanı Seçme İmtihanından (KPSSP94) en az 70 puan almış olmak.

BAŞVURULAR NE VAKİT VE NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ilana müracaatlar 20 Haziran 2022 tarihinde saat 10:00’da başladı ve 8 Temmuz 2022 tarihinde saat 18:00’da sona erecektir. 

Başvuru süreçleri Cumhurbaşkanlığı Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden alınacak olup, posta ile yahut öteki hallerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar ilan edilen konumlardan yalnızca bir unvan için müracaat yapabilecektir. Birden fazla takıma müracaat yapanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

Aranan koşullardan rastgele birini taşımadığı tespit edilen adayların müracaatları geçerli sayılmayacaktır. Kontratlı Dayanak İşçisi (Şoför) durumuna başvuran adayların Toplumsal Güvenlik Kurumu Başkanlığından alınacak SGK uzun vade hizmet dökümü, SRC 2 evrakını ve Psikoteknik kıymetlendirme evrakını “Diğer Belgeleriniz” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

Adayların müracaat süreci tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından müracaatlarının tamamlanıp tamamlanmadığını denetim etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir müracaat değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu konuda sorumluluk müracaat yapan adaya aittir. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
casino siteleri